579 512 946 fundacja@frso.eu

Poradnia logopedyczna

 

Diagnoza logopedyczna i neurologopedyczna

Dzieci i dorośli z zaburzeniami mowy i komunikacji: niepłynność w mowie, jąkanie, mutyzm, opóźniony rozwój mowy, alalia, afazja.

Indywidualna terapia logopedyczna i neurologopedyczna

Terapia logopedyczno – neurologopedyczna dla dzieci z rodzicami i dla osób dorosłych.

Terapia grupowa

Grupy terapii kierowane są do dzieci, nastolatków i dorosłych. Prowadzę również tematyczne grupy dla rodziców.

Grzegorz Chmielewski

Logopeda – neurologopeda – balbutolog

Z osobami z zaburzeniami mowy i komunikacji pracuje o 10 lat. Posiadam unikatową specjalizację z zaburzeń płynności w mowie. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci i z niepłynnością w mowie, jąkaniem a także z opóźnionym rozwojem mowy i mutyzmem.  Do terapii podchodzę holistycznie co bardzo mi ułatwia moje wykształcenie – psycholog i pedagog – oligofrenopedagog.

Spotkania ze mną rozpoczynają się od konsultacji, biorą w nich udział dzieci z rodzicami i dorośli. U osób z zaburzeniami mowy i komunikacji z objawami wtórnymi wprowadzam terapię indywidualną i grupową.

Logopeda, neurologopeda, balbutlog

Objawy pierwotne i wtórne

Objawy pierwotne w zaburzeniach logopedycznych mają podłoże biologiczne i mogą być powiązane ze słabszą koordynacją mowy, nieharmonijnym rozwojem, przebytymi chorobami i urazami neurologicznymi. Objawy wtórne powstają w następstwie objawów pierwotnych i są powiązane z funkcjonowaniem psychospołecznym dziecka, nastolatka lub osoby dorosłej.

Pytania i odpowiedzi

Kiedy pójść do logopedy?

Nie ma granicy wiekowej. Jeśli jednak jest coś co niepokoi Ciebie w mowie dziecka, odczuwasz dyskomort kiedy sam mówisz nie czekaj. Odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza to szansa na efektywną terapię.

Ile trwa pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj 60 minut, Czas dobieram do osoby, która do mnie trafia.

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Na pierwszym spotkaniu przede wszystkim staram się rozmawiać. Nie skupiam się wyłącznie na postawieniu diagnozy. Dla mnie ważne jest to z czym do mnie przychodzisz i z czym wyjdziesz. Pierwsze spotkania to forma konsultacji, na ich podstawie określam wskazania do podjęcia terapii.

Czy do logopedy przychodzą tylko dzieci?

Od razu odpowiadam, że nie. Od wielu lat pracuje z powodzeniem z dziećmi i z dorosłymi. Z dziećmi w terapii biorą udział rodzice. Z dorosłymi na spotkania zapraszam również ich bliskich.

Kto to jest balbutolog?

Balbutolog to specjalista z dziedziny zaburzeń płynności w mowie. Trafiają do niego osoby z niepłynnością w mowie, jąkaniem lub giełkotem.

Jaka jest granica między normą a zaburzeniem?

To trudno pytanie, w przypadku zaburzeń mowy i komunikacji nie ma sztywnych kryteriów.  Duże znaczenie ma rodzaj, natężenie i czas utrzymywania się objawów.

Umów się na wizytę

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8,00 do 20,00

Uwaga. Skontaktujemy się w ciągu 12 godzin w celu potwierdzenia terminu wizyty

 

579 512 949

ul. Głęboka 10/27 20-612 Lublin

fundacja@frso.eu